Witajcie, Dziś Kontynuuję Swoje PrzemyśLenia Na Temat Tego, Co Tak Naprawdę NapęDza Ceny Kryptowalut

Bux Butler


twitter thread from Bux Butler
Witajcie, dziś kontynuuję swoje przemyślenia na temat tego, co tak naprawdę napędza ceny kryptowalut. Tym razem skupimy się nieco na jednej z najbardziej – moim zdaniem, efektywnych strategii na tym rynku. Mianowicie – “kupuj plotki, sprzedawaj fakty”. Zapraszam 🙂

1/

W jednym z moich ostatnich wątków opisałem jak ludzie inwestowali w “shitcoiny” już setki lat temu. Za każdym razem za manią stoi jakaś piękna opowieść, która w zdecydowanej ilości przypadków albo nie jest prawdziwa, albo mocno ją przeceniamy.

2/

https://twitter.com/Bux_Butler/status/1601987032124952576

Trzymam się również swojej tezy, że 99,99% #krypto to schemat “pump & dump”. Na obrazku poniżej przedstawiony jest wykres $NEAR w interwale rocznym. Podobnie wyglądają wykresy większości projektów, które wzbudzały duże emocje podczas ostatniej hossy.

3/ Witajcie, dziś kontynuuję swoje przemyślenia na temat tego, co tak naprawdę napędza ceny kryptowalut

Wiele osób robi DCA na np. takich projektach jak $MATIC. I teraz poważnie – napisz w komentarzu dlaczego uważasz, że teraz to dobry moment na uśrednianie? Dlaczego 0,8$ a nie 0,4$ albo 0,2$?
Moim zdaniem kryptowaluty niesamowicie ciężko wycenić – stąd tak duże wahania cen.

4/ W jednym z moich ostatnich wątków opisałem jak ludzie inwestowali w "shitcoiny" już setki lat temu

Jak wiele osób uśredniało od miesięcy $BNB po to żeby sprzedać wszystko ze stratą na obecnym strachu? Jak wielu skupowało $SOL, $FTT a nawet $FIL mając nadzieję na przyszłe współprace? Jak wycenić te współprace? Czy spekulowanie na “przyszłej hossie” już dziś ma sens?

5/

W hossie opowieści sprzedają się lepiej i łatwiej jest stworzyć trend, który potrwa dłużej niż kilka dni. Ale nawet tam zakochiwanie się w projektach słono kosztuje. Przejdźmy do kilku przykładów.

6/
Smart kontrakty na Cardano miały być tylko początkiem. Nie trudno było w to uwierzyć na szczycie. Niesamowita opowieść, która była budowana od lat na tym projekcie w końcu się ziściła. Przecież po aktualizacji cena nie może być niższa, musi być tylko wyższa, co nie?

7/ Trzymam się również swojej tezy, że 99,99% #krypto to schemat "pump & dump"

Kolejny projekt z piękną opowiastką. Aukcje na Polkadot. Po co ktoś miałby sprzedawać? Przecież wszyscy będą chcieli mieć jak najwięcej $DOT – to narracja ze szczytu. Wtedy inwestorzy skupowali po 50$, dziś brakuje chętnych przy 5$.

8/ Wiele osób robi DCA na np

Ale nie musimy cofać się tak daleko. Ostatnio viralowo rozprzestrzeniła się informacja o “rewolucyjnym” projekcie, który już zaraz zabierze wszystkim pracę – chatGPT. Chwilę później pojawił się trend na tokeny w jakikolwiek sposób powiązane z AI, choćby i tylko z nazwy.

9/ Jak wiele osób uśredniało od miesięcy $BNB po to żeby sprzedać wszystko ze stratą na obecnym strachu? Jak wielu skupowało $SOL, $FTT a nawet $FIL mając nadzieję na przyszłe współprace? Jak wycenić te współprace? Czy spekulowanie na "przyszłej hossie" już dziś ma sens?

5/

Shillerzy szybko podchwycili temat. Powstało mnóstwo tokenów w tym trendzie. Niektórzy Youtuberzy, żeby się podpiąć wrzucali filmy w stylu “3 najlepsze projekty AI z potencjałem x100” itp.

Istny szał, prawie jakby od jutra wszystkich miała zastąpić sztuczna inteligencja.

10/ W hossie opowieści sprzedają się lepiej i łatwiej jest stworzyć trend, który potrwa dłużej niż kilka dni

Nagle wyrastają zespoły, które pracują nad rewolucyjnymi narzędziami, gdzie wykorzystuje się AI do analityki i wielu innych wspaniałych rozwiązań. Ciekawe, że większość z nich powstała… w ostatnich tygodniach. Przypadek? Słowa kluczowe – “next-generation” i “gpt-3”.

11/ Smart kontrakty na Cardano miały być tylko początkiem

Cofnijmy się troszkę bardziej. Mistrzostwa świata i tokeny takie jak $WCI czy $CHZ, które miały polecieć na Księżyc, a prawdziwa zabawa i promocja miała się zacząć w Katarze. Niestety inwestorzy zaczęli realizować zyski jeszcze przed pierwszym gwizdkiem.

12/ Kolejny projekt z piękną opowiastką

Shitcoin o nazwie $AVATAR stworzony pod hype na nową część Avatara, która pojawiła się ostatnio w kinach. Cena zaczęła spadać tuż przed premierą i to mimo, że niektóre profile próbowały tworzyć jeszcze płynność na chwilę przed tą datą. Dostrzegasz już schemat?

13/ Ale nie musimy cofać się tak dalekoShillerzy szybko podchwycili temat

Pisałem już o tym, że moim skromnym zdaniem uśrednianie większości projektów pod “przyszłą hossę” lub “przyszłe współprace” nie ma dużego sensu. Ponieważ w nowej hossie oraz w bessie zarabia się więcej na nowych trendach, a nie na skupowaniu “staruszków”.

14/ Nagle wyrastają zespoły, które pracują nad rewolucyjnymi narzędziami, gdzie wykorzystuje się AI do analityki i wielu innych wspaniałych rozwiązań

W bessie wszelkie trendy trwają krócej i o ile pozycjonujemy się pod różne wydarzenia, warto zastanowić się czy blisko ważnej daty nie lepiej opuścić swoją pozycję (choćby na +10%) i poszukać czegoś innego. Jak widzisz nowe trendy powstają dość często.

15/ Cofnijmy się troszkę bardziej

Problem jest taki, że my po prostu zakochujemy się w tych starych trendach i bardzo trudno nam uwierzyć, że ważna aktualizacja, współpraca czy wydarzenie może być tak naprawdę chwilą wysokiej płynności gdzie zyski realizują wieloryby, influencerzy i założyciele projektów.

16/

Najlepiej nie ufaj nikomu. Wszyscy kochamy piękne opowieści, ale lepiej pooglądać bajki na Netflixie lub poczytać książkę. Jest wysokie prawdopodobieństwo, że ktoś zrzuca na Ciebie torby w momencie, w którym najmniej się tego spodziewasz, bo przecież “to dopiero początek” 😉

17/

Tutaj przełożenie powyższego artykułu na realia kryptowalutowe. Tekst od @SwingPirates. Polecam się zapoznać. Zamiast hejtować shillerów w komentarzach skup się po prostu na budowaniu świadomości. To są materiały edukacyjne.

19/
medium.com/@SwingPiratesP…

Bardzo mi miło, że doczytałeś cały wpis. Jak zawsze z góry dziękuję Ci za wszelką aktywność pod tym wątkiem. A może masz inne zdanie? 🙂

Życzę Wam spokojnej niedzieli i przemyślanych decyzji inwestycyjnych w przyszłości. Pozdrawiam i do następnego! ♥️

20/

Leave a Reply

Your email address will not be published.