Невеличкий тред про те, що в айті буде важко

Dima Maleev


twitter thread from Dima Maleev




Невеличкий тред про те, що в айті буде важко.

В США всі сидять і бачуть рецессію. Вона вроді як є, але нікому не вистачає сміливості встати і сказати: да рібята, всім пізда.
Проблем насправді дуже багато.
По-перше, fed підняла відсоткову ставку до 4.5% і планують далі до 5.1%

Що це значить? Це значить що гроші стають знову дорогими. До прикладу в 2020му вона була майже нульова.

Коли гроші були дешеві – кредити були дешеві. Ти брав кредит в банку на дім, і віддавав дуже троха більше.

Зараз цю відсоткову ставку підняли, щоб боротись з інфляцією

Якщо гроші стають дорожчими, то люди стараються пересидіти. А це значить, що в компанії не вкладають: не купують акції, не дають на розвиток стартапам, не планують інвестувати в майбутні розробки.

В 2020 – 2021 все було дуже добре, а ковід поміг айтішці вирости як ніколи

Тому наймали всіх кого хотіли, планували витрачати по 10 лядрів в рік на метаверс ( привіт мета ), і коли в квартальному репорті в тебе був не великі втрати – на тебе дивились як на ідіота, бо ти замало вкладаєш безкоштовних грошей в майбутнє
Тепер ми тільки шкрябаємо результат, але він вже відчутний:
1. біг тех в штатах звільнив 150к людей
2. звільняли навіть інженерів, які раніше були як свята корова. меньше ніж контент райтерів чи маркетологів, але і програмістів зачепило.
3. Замість глобального росту компанії шукають шляхи як вийти на прибутковість

Ну і в цілому всі троха в war mode і готуються до найгіршого. Виглядає так, що з big tech тільки Google і Apple втримались. Але кажуть що Google то робить втіхаря, але кровью не підпишусь

Тому що наєбнулись акції, в багатьох дуже сильно зменьшилась компенсація за їх роботу ( портфель вашого покорного слуги втратив 95% ціни своїх акцій ). Тому оптимізму це не добавляє.

Чи загрожує це українському айті? Так.

На аутсорс дуже часто йшли не найважливіші проекти. Не всюди, але дуже часто. Аутсорс чудовий коли можна полегшити роботу якомусь відділу, чи зробити те, що давно хотіли.

Тому кількість замовлень буде скорочуватись. Що вже привело, а ще й більше призведе до того

Що ринок, з ринку кандидата, де програмісти могли вийобуватись де вони хочуть працювати, в ринок компаній – де компанія оберає кращого. Норм спєцам нічого не загрожує, вони роботу знайдуть, а вот тим хто заскочив в поїзд айті на хайпі і вспокоївся буде складно.
Я не впевнений чи це призведе до зменьшення зарплат ( скоріш за все так на позиції типу QA ), але за вакансії треба буде бодатись.

Війна, відключення енергії, кібератаки – це все не призводило до росту популярності нашої країни, як країни з крутими розробниками.

А тепер, ще і в цілому кількість проектів буде зменьшуватись. Ну і звичайно багато хто буде переводити проекти в більш безпечні локації південної америки або дешевої європи ( польша, словакія, румунія ).

Укр айті компанії і далі можуть показувати ріст, але не кажуть в яких

країнах.

Тому да, далі буде складніше, і не тільки із-за війни, а із-за глобального піздеця в цілому в західному світі.

Але далі буде ріст. Дуже прям дуже ріст. Головне пережити, і не втратити скіли 🙂

Ви зможете, я в вас дуже вірю.

Leave a Reply

Your email address will not be published.